Cześć. Miło, że wpadliście. Tutaj znajdują się moje ostatnie wyczyny :)

 


Malowane cerkwie Mołdawii

Obronny monastyr z malowaną cerkwią pod wezwaniem Zmartwychwstania w Sucevita

Siedem cerkwi w północnej Mołdawii stanowi unikalny zespół ze względu na ściany zewnętrzne ozdobione freskami z XV i XVI w., uważanymi za arcydzieła sztuki bizantyjskiej. Mój 186 obiekt z listy UNESCO.

więcej>>>


Kopalnia Soli Wieliczka

245 km chodników...

Kolejna wizyta w Królewskiej Kopalni Soli w Wieliczce.  Ten rok był bardzo ważny dla kopalni, która obchodziła czterdziestolecie wpisania na listę UNESCO

więcej>>>


Nowa górska przygoda: Korona Karpat

Aż się prosi by usiąść....

Kontynuacja projektu Korona Karpat. Osiem najwyższych szczytów położonych w państwach karpackich.  Czechy, Beskid Śląsko-Morawski, Łysa Góra 1324 m n.p.m.

więcej>>>


Jesteśmy zdobywcami Korony Gór Polski

Świętujemy zdobycie ostatniego szczytu KGP

17.08.2016r. Jesteśmy zdobywcami Korony Gór Polski! Jesteśmy starsi o ponad trzy lata. Za nami 28 szczytów, setki pokonanych kilometrów i kilka jak nie kilkanaście tysięcy kilometrów pokonanych autem podczas kilkudziesięciu wycieczek.  Około 11 tyś. metrów przewyższeń, mnóstwo wspomnień i przygód. Godziny rozmów i wspólnie spędzonego czasu pośród gór i przyrody. Chwile piękne i chwile groźne, wesołe i smutne. Za nami Korona Gór Polski.
Nasz zespół to rodzinna trójeczka: Lenka, mama i tata. Lenka zdobyła KGP w wieku 9 lat, ośmiu miesięcy i 6 dni. Mamie i tacie zajęło to troszkę więcej. Zaczęliśmy w 2015 roku...

więcej>>>


Jak żyć po urlopie

Port w Ścinawie budzi się ze snu

05.08 O godzinie 6.08 rusza pociąg z Czernej Małej w kierunku Zielonej Góry. Po 40-stu minutach zatrzymuje się w Ścinawie.  Dzisiaj rowerowa trasa: Ścinawa-Dziewin-Prochowice-Lubiąż- Malczyce-Mrozów czyli 93 km wzdłuż Odry. Początek nowego projektu. Wkrótce opracowanie.

 

 


Rumuński odcinek listy UNESCO i kolejne fascynujące miejsca:

Cztery kolejne, rumuńskie obiekty z listy UNESCO

Dwie z siedmiu malowanych cerkwi północnej Mołdawii: monastyr św. Jana Nowego w Suczawie i obronny monastyr z malowaną cerkwią znajdujący się w miejscowości Suczawica. Delta Dunaju, największa delta Europy. 300 gatunków ptaków w tym wypatrzone pelikany i ibisy. Monastyr w Hurez, w historycznym Księstwie Wołoskim. Arcydzieło tzw. stylu Brâncoveanu. Fortece dackie w górach Orastie wzniesione w I w. p.n.e. Tu położona na wysokości 1200 m n.p.m. Sarmizegetusa Regia - moja lista powiększyła się o cztery kolejne wpisy.

 

 


"Fuerteventura 2017 czyli od wschodów do zachodów"

Okładka fotoksiążki Seba "Fuertaventura 2017"

luty 2018 r. Fotoksiążka Seba "Fuerteventura 2017 czyli od wschodów do zachodów". 

Wszystko w jednym miejscu. Wersja papierowa, półkowa, format A4, twarda okładka, 90 stron - zawsze w zasięgu ręki.

 

W wersji na ekran można ją zobaczyć tutaj


Informacja o prawach autorskich: Wszystkie zdjęcia na tej stronie są chronione prawem autorskim. Nie mogą być kopiowane, drukowane, powielane, modyfikowane lub wykorzystane w inny sposób bez wyraźnej zgody właściciela praw autorskich. Copyright by S. Mierzwa 2010-2017