Cześć. Miło, że wpadliście. Tutaj znajdują się moje ostatnie wyczyny :)

 


Trzy wyspy z Teneryfy

22 grudnia, chwilę po zachodzie słońca i 145 km

Zachodnie zbocze Teneryfy. Od prawej: fragment wyspy La Palma i szczyt Cumbre Vieja (1949 m n.p.m.) - 122 km. Środek: La Gomera i szczyt Garajonay (1487 m n.p.m) - 58 km. Lewa: wyspa El Hierro i szczyt Pico Malpaso (1501 m n.p.m.) - 145 km. 


Teide z Rogues de Garcia

Plener fotograficzny przed świtem, kiedy jeszcze nikogo nie ma pod Teide. No nie zupełnie...

Ten moment kiedy pędzisz przez kalderę Las Canadas by łowić świt  i nagle przychodzi ci do głowy pomysł by pstryknąć jeszcze takie nocne. Zimno, minus jeden, jeszcze ciemno, ale za to pusto. Na szczycie Teide mrugają latarki tych co już czekają na wschód słońca.... łapiesz noc pod Teide!


Port Los Cristianos na Teneryfie o zmroku

Wieczorny plener fotograficzny na rozgrzewkę. Stąd odpływają promy do San Sebastian de la Gomera.

Zupełnie "przed chwilą" fotografowałem Fuerteventurę, a dziś stoję na Teneryfie rozglądając się za miejscówką, by powtórzyć zeszłoroczny wyczyn: strzału na 250 km. I nachodzi mnie taka refleksja: wypatrywanie lądu w bezkresie oceanu jest takim współczesnym odkrywaniem lądów. Planujesz, idziesz, stoisz, wypatrujesz, niczym majtek na bocianim gnieździe i albo będzie "ziemia na horyzoncie" albo nie - wtedy musisz nawigować inaczej. Prawie jak Krzysztof Kolumb, a co najmniej jak Henryk Żeglarz.


Nie, to nie jest Holandia... to Bułgaria

Na niewielkim, skalistym półwyspie Morza Czarnego leży liczące przeszło 3 tysiące lat miasto. To Nesebyr!

Mój czterdziesty odwiedzony kraj w projekcie "Obiekty z listy UNESCO własnym okiem". Pięć kolejnych zdobyczy.

więcej>>>


Malowane cerkwie Mołdawii

Obronny monastyr z malowaną cerkwią pod wezwaniem Zmartwychwstania w Sucevita

Siedem cerkwi w północnej Mołdawii stanowi unikalny zespół ze względu na ściany zewnętrzne ozdobione freskami z XV i XVI w., uważanymi za arcydzieła sztuki bizantyjskiej. Mój 186 obiekt z listy UNESCO.

więcej>>>


Kopalnia Soli Wieliczka

245 km chodników...

Kolejna wizyta w Królewskiej Kopalni Soli w Wieliczce.  Ten rok był bardzo ważny dla kopalni, która obchodziła czterdziestolecie wpisania na listę UNESCO

więcej>>>


Nowa górska przygoda: Korona Karpat

Aż się prosi by usiąść....

Kontynuacja projektu Korona Karpat. Osiem najwyższych szczytów położonych w państwach karpackich.  Czechy, Beskid Śląsko-Morawski, Łysa Góra 1324 m n.p.m.

więcej>>>


Jesteśmy zdobywcami Korony Gór Polski

Świętujemy zdobycie ostatniego szczytu KGP

17.08.2016r. Jesteśmy zdobywcami Korony Gór Polski! Jesteśmy starsi o ponad trzy lata. Za nami 28 szczytów, setki pokonanych kilometrów i kilka jak nie kilkanaście tysięcy kilometrów pokonanych autem podczas kilkudziesięciu wycieczek.  Około 11 tyś. metrów przewyższeń, mnóstwo wspomnień i przygód. Godziny rozmów i wspólnie spędzonego czasu pośród gór i przyrody. Chwile piękne i chwile groźne, wesołe i smutne. Za nami Korona Gór Polski.
Nasz zespół to rodzinna trójeczka: Lenka, mama i tata. Lenka zdobyła KGP w wieku 9 lat, ośmiu miesięcy i 6 dni. Mamie i tacie zajęło to troszkę więcej. Zaczęliśmy w 2015 roku...

więcej>>>


Jak żyć po urlopie?

Port w Ścinawie budzi się ze snu

05.08 O godzinie 6.08 rusza pociąg z Czernej Małej w kierunku Zielonej Góry. Po 40-stu minutach zatrzymuje się w Ścinawie.  Dzisiaj rowerowa trasa: Ścinawa-Dziewin-Prochowice-Lubiąż- Malczyce-Mrozów czyli 93 km wzdłuż Odry. Początek nowego projektu. Wkrótce opracowanie.

 

 


Rumuński odcinek listy UNESCO i kolejne fascynujące miejsca:

Cztery kolejne, rumuńskie obiekty z listy UNESCO

Dwie z siedmiu malowanych cerkwi północnej Mołdawii: monastyr św. Jana Nowego w Suczawie i obronny monastyr z malowaną cerkwią znajdujący się w miejscowości Suczawica. Delta Dunaju, największa delta Europy. 300 gatunków ptaków w tym wypatrzone pelikany i ibisy. Monastyr w Hurez, w historycznym Księstwie Wołoskim. Arcydzieło tzw. stylu Brâncoveanu. Fortece dackie w górach Orastie wzniesione w I w. p.n.e. Tu położona na wysokości 1200 m n.p.m. Sarmizegetusa Regia - moja lista powiększyła się o cztery kolejne wpisy.

 

 


"Fuerteventura 2017 czyli od wschodów do zachodów"

Okładka fotoksiążki Seba "Fuertaventura 2017"

luty 2018 r. Fotoksiążka Seba "Fuerteventura 2017 czyli od wschodów do zachodów". Wszystko w jednym miejscu. Wersja papierowa, półkowa, format A4, twarda okładka, 90 stron - zawsze w zasięgu ręki. W wersji na ekran można ją zobaczyć tutaj


Informacja o prawach autorskich: Wszystkie zdjęcia na tej stronie są chronione prawem autorskim. Nie mogą być kopiowane, drukowane, powielane, modyfikowane lub wykorzystane w inny sposób bez wyraźnej zgody właściciela praw autorskich. Copyright by S. Mierzwa 2010-2017