19/28 Mogielica, Beskid Wyspowy

Data wejścia: 28.08.2016r. 1171 m n.p.m. Mogielica, Beskid Wyspowy.

To drugi zdobyty szczyt tego dnia po porannym wejściu na Wysokie Skałki. Jesteśmy w Beskidzie Wyspowym na przełęczy Rydza Śmigłego, na wysokości 700 m n.p.m. Tu zaczyna się zielony szlak na Mogielicę. Mapa pokazuje czas wejścia: 2 godziny. Zaczynamy, jako nieliczni idący o tej porze pod górę.

Godzina dwadzieścia - tyle nam zajęło zameldowanie się na szczycie pod wieżą widokową. Chwila odpoczynku i jeszcze wizyta na dwudziestometrowej, drewnianej wieży. W oddali, na horyzoncie majaczą Tatry, okolica zachwycająca. Teraz na dół, czas wracać, ale zanim to nastąpi robimy dłuższy piknik na Polanie Stumorgowej. Powoli kończy się dzień, słońce coraz niżej, a w oddali uśmiecha się do nas Babia Góra. Ostatnie metry przed przełęczą idziemy o zmierzchu. Dzisiaj pokonaliśmy 790 m w górę.

Bilans dwóch dni: trzy szczyty i 1500 m przewyższeń. To był bardzo wyczerpujący weekend, ale jakże udany!

 

 

Mogielica
Widok z wieży na szczycie
Czekamy na zachód słońca

<<< poprzedni szczyt

następny szczyt >>>

 

Informacja o prawach autorskich: Wszystkie zdjęcia na tej stronie są chronione prawem autorskim. Nie mogą być kopiowane, drukowane, powielane, modyfikowane lub wykorzystane w inny sposób bez wyraźnej zgody właściciela praw autorskich. Copyright by S. Mierzwa 2010-2017